Tanulmányi versenyek

Városi versenyek - 2019-2020. tanév

• Iskolánkban február 17-én került megrendezésre a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny Salgótarjáni területi fordulója. Tanulóink a következő eredményeket érték el: Az 5-6. évfolyamosok között 1. helyezést ért el Huszár Hanna 6.b osztályos tanuló. 2. helyezést ért el: Gordos Lili 6.b osztályos tanuló. A 7-8. évfolyamosok között 3. helyezést ért el: Visnyovszky Panna 8.a osztályos tanuló. Felkészítő tanáruk: Kadlótné Hulitka Julianna.
  • Az „Irodalom képekben” Tankerületi rajzpályázaton Különdíjban részesültek: Körmendy Lili 1.a, Szarvas Petra 2.a, Rétei Zete 3.b és Szabó Bence 4.b osztályos tanulóink. Felkészítő tanító nénik: Budafokiné Kiss Éva, Berze Andrea, Takács Szilvia és Ocskó Gabriella.
  • A „Móra Ferenc Tankerületi vers- és prózamondó ” versenyen, kategóriájában 1.helyezést ért el: Kecskés Borka 3.a, 3.helyezést ért el: Balla-Pintér Kata 1.a és Különdíjban részesült: Szarvas Petra 2.a osztályos tanulónk. Felkészítő tanító nénik: Bodócs Péterné, Budafokiné Kiss Éva és Csetnekiné Valet Zsuzsanna.
  • 2020. január 17-én, 10. alkalommal rendezték meg a Közgazdászpalánta csapatverseny döntőjét, a Táncsics Mihály Szakgimnáziumban. A három online forduló után, a döntőben iskolánkat két csapat képviselte. A szoros versenyben ötödik helyet szerzett a Közgazdászok 2.0 csapat (tagjai: Baksa Fanni, Deák Emma, Hajdara Viktória és Szokács Dorka 7.b-s tanulók). A harmadik helyen végzett, és így részt vehet a Táncsics napok záró ünnepségén, a Kisgazdászok csapata, amelyet Gyuris Eszter, Király Réka, Tóth Barbara és Vojtkovszky Lea 7.d-s tanulók alkottak. Felkészítő: Koósné Czene Katalin Andrea.
  • „A mesebeli lények” rajzpályázaton több tanulónk is különdíjban részesült. Bodnár Benedek 2.b osztályos tanuló, Ócsai Petra 1.b osztályos tanuló és Bimba Gréta 4.b osztályos tanulónk.
  • A 2019. 11.30-án megrendezésre kerülő Váci Mihály városi vers - és prózamondó versenyen Balázs Bálint, 6. a osztályos tanuló 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára: dr. Tóthné Nagy Zsuzsanna.
  • A Dornyay Béla Múzeum által szervezett Fedezzük fel városunkat várostörténeti vetélkedőn iskolánkat három hetedikes csapat képviselte. I. hely: 7.a fiú csapata: Alb Zalán, Rozgonyi Benedek, Somoskői Zalán, Szabó Dániel. II. hely: 7.a lány csapata: Bayer Kamilla, Soós Anna, Vilimi Luca, Zsélyi Lilla. Felkészítő tanár: Majláth Gizella.
    IV. hely: a 7.c csapata: Palicza Janka, Kovács Hanna, Balla Tamás, Murányi Péter. Felkészítő tanár: Balázs Szabina.